Најдобрите летни фризури за долга коса - Part 2

Најдобрите летни фризури за долга коса

Круна од плетенки

Најдобрите летни фризури за долга коса

Ако сакате целосно да ја соберете косата, оваа плетенка е одличен избор. Сè што ви е потребно е основно познавање за правење плетенки и неколку шноли.

Плетено опавче

Најдобрите летни фризури за долга коса

Ако ви е здодевно обичното опавче, секогаш можете да направите плетенки од него.

Мохиканско опавче

Најдобрите летни фризури за долга коса

Ако отсекогаш сте сакале да пробате мохиканска фризура, но ви било страв, ова опавче е одлично за вас.

Боксерски плетенки

Најдобрите летни фризури за долга коса

Поделете ја косата на 2 дела и направете 2 плетенки. Навечер можете да ги растурите и ќе имате брановидна фризура.

Погледнете ги и овие летни модни комбинации во кои ќе изгледате неверојатно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар