Кул старци ни покажуваат дека годините немаат никакво влијание врз добриот стил

Кул старци ни покажуваат дека годините немаат никакво влијание врз добриот стил

Ако мислевте дека модата е наменета само за младите, тогаш дефинитивно сте во голема заблуда. Како дел од фото серијата „Напреден стил: Постари и помудри“, фотографот Ари Сет Коен патувал ширум светот, посетувајќи држави како Јужна Африка, Шведска, Италија и Австралија со цел да ни покаже дека стилот не е поврзан со годините, туку со личниот став. Сите негови субјекти имаат над 60 години, но сигурни сме дека ќе се согласите за неважноста на нивните години во следниве фотографии каде што јасно се гледа нивниот одличен моден стил.

(1) Кул старци ни покажуваат дека годините немаат никакво влијание врз добриот стил


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар