Комбинации во бела боја за првите денови од есента

Комбинации во бела боја за првите денови од есента

Ако преферирате модерен и елегантен изглед, овие бели комбинации ќе ја разбудат вашата фантазија. Секогаш привлечни и модерни, белите панталони и фармерки се совршени за комбинирање со бели џемпери, маици и блејзери.

Комбинации во бела боја за првите денови од есента

Ако сакате да ја истакнете монохроматската бела облека, комбинирајте со бели патики и помала чанта. Ако сакате контрастни детали, комбинирајте со црни патики и потемна чанта.

Сепак, белата боја не мора да биде монотона ако го користите стариот трик со текстурите. Текстурата ја разбива монотонијата. Ако изберете класично бело здолниште со рамен крој, горниот дел треба да биде со некој поинтересен крој или дезен со што ќе ви овозможи впечатлив изглед.

Исто така, она што придонесува за истакнување на белата боја, но не и наметнување, е интересниот накит. Златото или среброто се совршени за комбинирање со бела облека. Погледнете ги фотографиите за да добиете повеќе инспирација.

Комбинации во бела боја за првите денови од есента

Комбинации во бела боја за првите денови од есента

Комбинации во бела боја за првите денови од есента

Комбинации во бела боја за првите денови од есента

Комбинации во бела боја за првите денови од есента

Комбинации во бела боја за првите денови од есента

Комбинации во бела боја за првите денови од есента

Комбинации во бела боја за првите денови од есента

Комбинации во бела боја за првите денови од есента

Комбинации во бела боја за првите денови од есента

Комбинации во бела боја за првите денови од есента

Погледнете кои 10 трендови ќе доминираат на модната сцена во текот на есента.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар