03 септември 2020 | Кафе пауза

Комбинации во бела боја за првите денови од есента

Ако преферирате модерен и елегантен изглед, овие бели комбинации ќе ја разбудат вашата фантазија. Погледнете ги фотографиите за да добиете повеќе инспирација.

5 суптилни начини на кои вашето куче бара помош од вас

Постојат однесувања и сигнали на кои треба да обрнете внимание за да откриете што точно му треба на вашето куче од вас.

20 закони на подлоста: Секогаш ќе останете или без пари или без време

Животот би бил здодевен и неинтересен ако сè е како што треба. Сигурно веќе сте се увериле дека во животот не оди сè според планот.

Која обврска ја мрази секој хороскопски знак додека го средува домот?

Секој хороскопски знак има некоја обврска што ја мрази кога помага во средувањето на куќата и голема е веројатноста дека партнерот ќе ви ја остави таа задача вам.

Какви лоши навики имате стекнато од претходните врски?

Овие лоши навики се производ на состанувањето со погрешна личност и добивањето погрешна идеја за тоа како треба да изгледа љубовта.

Загатка: Дали можете да ја пронајдете пчелата кралица помеѓу нејзината колонија?

Нова загатка кружи низ социјалните мрежи и ги предизвикува луѓето да ја пронајдат пчелата кралица која се крие помеѓу нејзината колонија.

Фотографии од симпатични јапонски џуџести летечки верверички

Некој вели дека совршенството не постои, но откако ќе ви видите овие топчести верверички, сигурно ќе го смените вашето мислење.

Еден возач на превоз за животни се фотографира со секое куче што ќе го сретне додека е на пат

Никој не може да им одолее на слатките кучиња, па така и возачите на превоз за животни. Тие велат дека нивната работа е попријатна кога ќе ги сретнат нивните крзнени пријатели, а ние се согласуваме со тоа.

Црниот чај е вистинско богатство, а еве и зошто

Црниот чај е вистинско богатство и има позитивно влијание врз здравјето на човекот.

Што се сади во септември?

Септември е идеалното време за садење и пресадување на зимзелени растенија кои растат во текот на пролетта и летото.