Загатка: Дали можете да ја пронајдете пчелата кралица помеѓу нејзината колонија?

Загатка: Дали можете да ја пронајдете пчелата кралица помеѓу нејзината колонија?

Нова загатка кружи низ социјалните мрежи и ги предизвикува луѓето да ја пронајдат пчелата кралица која се крие помеѓу нејзината колонија.

Гергели Дудаш е детски илустратор од Унгарија кој неодамна ја сподели оваа загатка на својата веб-страница. Многумина не можеа да ја пронајдат пчелата, а вие дали ќе успеете? Барајте во десната страна на сликата.

Загатка: Дали можете да ја пронајдете пчелата кралица помеѓу нејзината колонија?

Ако сè уште не можете да ја решите загатката, погледнете го решението.

  • РЕШЕНИЕ:

    Загатка: Дали можете да ја пронајдете пчелата кралица помеѓу нејзината колонија?

Погледнете дали можете да ја решите оваа загатка по која нема да можете да заспиете цела ноќ.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар