Како да ги пополните несовршеностите на вашите веѓи?

Без разлика колку добро да се исчупани веѓите, секогаш некое влакно ќе стрчи или ќе недостасува, па или ќе изгледаат бушаво или како да се лошо обликувани. Немојте да мислите дека ако сте добро нашминкани, не е битно какви ви се веѓите, бидејќи доколку се убаво дефинирани, тие правилно ќе ги истакнат цртите на вашето лице. Како да ги пополните несовршеностите на вашите веѓи?Овие туторијали ќе ви покажат како секое утро професионално да ги нашминкате вашите веѓи за да изгледаат совршено и да бидат меѓусебно еднакви во текот на целиот ден, а целата постапка ќе ви потроши само неколку минути од вашето време. Битно е да знаете дека колку потркалезно лице имате, толку поаглести треба да бидат вашите веѓи, за да ги истакнат контурите на вашето лице. Колку покоцкасто лице имате, толку позаоблени треба да ви бидат веѓите, за да го ублажат неговиот облик.

Веѓи со природен изглед

Потребна козметика:

  • Молив за очи, во боја слична на бојата на вашите веѓи
  • Сенка за очи во боја најслична на вашите веѓи
  • Тенка аглеста четка за шминкање
  • Коректор за подочници
  • Гел за веѓи

Маркантни веѓи за вечерен изглед

Потребна козметика:

  • Сенка за очи во боја слична на вашите веѓи
  • Тенка аглеста четка за шминкање

Премотајте го воведниот дел до 30 секунда.

Како да ги обликувате вашите веѓи?

Ако вашите веѓи не можат да се коригираат само со шминка, погледнете како да ги искубете и искастрите, за да заземат совршен правец. Премотајте го воведниот дел до 28 секунда.

Потребно ви е:

  • Пинцета за веѓи
  • Специјален брич за веѓи
  • Мали ножички

Ако вашите веѓи имаат природен облик, односно не се чупани никогаш или барем не во блиско минато, погледнете од каде треба да започнете.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар