5 секси начини да врзете марама на плажа

Повеќето жени се несигурни кога треба сосема да го изложат своето тело на плажа и да ги покажат несовршеностите пред очите на сите присутни. Затоа некој, некогаш ги измислил нежните летни марами, како замена за облеката, која одлично го прикрива секој недостаток и прави да изгледате свежо, летно и секси. Погледнете ги следниве 5 начини како да врзете марама околу вашето тело, а притоа да ги истакнете своите атрибути и сексапил.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар