Како да имате секс со облека без да ја изгубите невиноста?

Сексот е искуство кое не се споредува со друго, но во помладите години девојките особено може да не се чувствуваат подготвени да одат докрај со момчето со кое се гледаат во моментот, сè додека не се осигураат дека тој е оној со кого би сакале да ја изгубат невиноста. Исто така, во „оние денови“ од месецот, хормоните може да ви диктираат едни потреби, додека телото се подготвува за друго. И во двете ситуации, не мора да заборавите да се забавувате, притоа држејќи ја облеката на себе.

Сувиот секс е непенетрирачки секс при кој двајцата партнери се тријат меѓусебно на интимните делови од телото без сосема да се соблекуваат. Еве 5 пози кои ќе ви дадат идеја за забава и сексуална возбуда без да ја изгубите невиноста.

Како да имате секс со облека без да ја изгубите невиноста?

Игра со задникот

Ова е одлична поза за уживање во сувиот секс. Двајцата партнери лежат на кревет во долна облека. Девојката се наведнува во кучешка позиција, а тој доаѓа над неа. Момчето го мести пенисот помеѓу двата образи на задникот и нежно го трие од нив. Во ова особено ќе уживаат девојките со поголем задник. За подобро обострано задоволство носете лабава долна облека.

Како да имате секс со облека без да ја изгубите невиноста?

Орално задоволство

Ова не е сосема сув секс, но е добра опција за постигнување врвно задоволство без да се изгуби невиноста.

Како да имате секс со облека без да ја изгубите невиноста?

Девојката одозгора

Момчето е во боксерки, девојката по гаќички. Девојката ги прави движењата, нежно протривајќи го клиторисот од неговиот пенис. Не треба да се претерува, бидејќи може да почувствувате болка.

Како да имате секс со облека без да ја изгубите невиноста?

Возбуда во мисионерска поза

Ова е најтипичната поза која многумина веројатно би ја пробале. Момчето одозгора, девојката под него и двајцата се тријат еден од друг. Можете да бидете лесно облечени, но гледајте да носите памучна облека.

Како да имате секс со облека без да ја изгубите невиноста?

Игра со градите

Девојката треба да ја соблече маичката и да го земе неговиот пенис помеѓу нејзините гради, протривајќи го од нив. Ова за момците е второ најдобро задоволство по инсертирањето на пенисот во вагина. Доколку девојката има големи гради, ова е бонус за двајцата. Бидете внимателни, оваа игра може многу да ве возбуди, па ако момчето не може да се воздржи, девојката треба да е подготвена за плисок во лицето.

Како да имате секс со облека без да ја изгубите невиноста?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Дана Reply

  Сигурно и ликот што ги напиша советиве, вака би ја советувал својата ќерка-адолесцентка. Yeah right.

  • Кафе пауза Reply

   Па ова не се совети кои родител би требало да ги дава на својата ќерка 🙂

 2. секс со чевли и сандали Reply

  Фала му на Бога што создаде луѓе кои измислија интернет, порано ќе сечеа прекрасни дрвjа за овие бесмислици да ги напечатаат.

Остави коментар