Исчисти ја бањата како да ќе доаѓа англиската кралица

Мајката го замолува синот да ја исчисти бањата, оставајќи му порака запишана на ливче. Тој буквално ја исполнува нејзината задача на многу креативен начин.

Исчисти ја бањата како да ќе доаѓа англиската кралица

Те молам исчисти ја бањата вечерва.
Исчисти ја како да ќе доаѓа на посета англиската кралица.
Исчисти вечерва
Подните лајсни / Пребриши со крпа / Кадата
Те молам, те молам.

Исчисти ја бањата како да ќе доаѓа англиската кралица

Добредојдовте во Америка! Уживајте во престојот!

Исчисти ја бањата како да ќе доаѓа англиската кралица

Добредојдовте во Америка! Уживајте во престојот!

Исчисти ја бањата како да ќе доаѓа англиската кралица

„Хари Потер и одајата на тајните“ – втор дел од серијалот на познатата британска авторка Џ. К. Рoулинг

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар