Oчи кои гледаат многу повеќе од сè што е околу нив

Тие рефлектираат силна емотивна приказна сместена на малата рожница на окото.
Датум: 15 јул 2013
, Автор:

Како луѓето си ги замислувале возилата на иднината пред еден век?

Некои од овие интересни слики датираат и од пред повеќе од еден век, а на нив се прикажани футуристички модели на возила за кои луѓето верувале дека ќе постојат во денешно време.

5 секси начини да врзете марама на плажа

Погледнете ги следниве 5 начини како да врзете марама околу вашето тело, а притоа да ги истакнете своите атрибути и сексапил.

Во кои земји се пие највеќе пиво?

Мислевте дека Германците се најголеми пивопијци во светот? Епа не се. :)

Исчисти ја бањата како да ќе доаѓа англиската кралица

Мајката го замолува синот да ја исчисти бањата, оставајќи му порака запишана на ливче...

Како да имате секс со облека без да ја изгубите невиноста?

Сувиот секс е непенетрирачки секс при кој двајцата партнери се тријат меѓусебно на интимните делови од телото без сосема да се соблекуваат. Еве 5 пози кои ќе ви дадат идеја...
Датум: 15 јул 2013
, Автор:

Божествен софистициран хотел на прекрасниот остров Санторини

Погледот ќе ви го одземе здивот, комфорот е неизбежен, храната е превкусна, а услугата беспрекорна.

15 работи што ѝ се потребни на секоја девојка за на летен одмор

Се пакувате за на одмор? Не заборавајте да ги понесете најнеопходните и најпрактичните работи, особено оние кои ви се потребни за на плажа.
Датум: 15 јул 2013
, Автор:

Достигнете го сопствениот потенцијал за да постигнете успех

Дали чувствувате дека можете да направите многу повеќе со својот живот? Мислите ли дека не го искористувате целосно вашиот потенцијал?
Датум: 15 јул 2013
, Автор:

Плажата на бродоломот

Лоцирана на брегот на Закинтос, Грција се наоѓа плажата Навагио или попозната како Плажата на бродоломот.