3 летни модни императиви што ќе владеат оваа сезона

3 летни модни императиви што ќе владеат оваа сезона

Времето лета, а со него и трендовите што доаѓаат и си одат речиси секојдневно. Ни овој месец не е исклучок, а веќе од следниот ќе можете да уживате во многу работи, да пробате различни трендови, да експериментирате со стилот и да уживате во новитетите што ќе ги донесе модната индустрија. Во продолжение откријте за кои трендови станува збор.

1. Маникир со точки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nagai Marijampolėje (@happynails_byindre) on

Софистицираните, шарени точки на проѕирна позадина се вистински хит што треба да го пробате оваа сезона. Лесно ќе се вклопат со кој било стајлинг и ќе им додадат забавна нота на ноктите, како и на целокупниот изглед.

2. Бермуди

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jaime Shrayber (@jaimeshrayber) on

Кратките шорцови не се толку популарни овој месец, па затоа е вистинско време да инвестирате во нивната подолга алтернатива – бермуди. Различни силуети и модели, од едноставни до оние со забавен принт, бермудите се одлична замена за панталоните за време на жешките денови и можете да ги носите дури и на работа.

3. Боб фризура

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Оваа фризура е одлична стилизирање и нема да ви одзема премногу време. Рамна, брановидна, неуредна, со или без шишки – секоја варијанта е совршена.

Погледнете какви фризури ќе се носат ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар