Тест: Изберете едно од овие пламенчиња и откријте ја вашата вистинска светлина!

Тест: Изберете едно од овие пламенчиња и откријте ја вашата вистинска светлина!

Секој човек сјае со својата светлина меѓу другите. Секој од нас грее со посебно пламенче и не е возможно да најдете две исти пламенчиња. Погледнете ја внимателно сликата и одберете едно пламенче за да откриете во што се состои вашата вистинска светлина.

Тест: Изберете едно од овие пламенчиња и откријте ја вашата вистинска светлина!

 • Пламенче бр. 1

  Зрачите чиста животна енергија и сте од оние на кои не ги интересира туѓото мислење. Многумина се восхитуваат на вашата личност, а има и такви кои се држат настрана од вас. Вашата силна страна е тоа што не се преправате да бидете тоа што не сте. Никогаш не дозволувате мислењата на другите да ве обесхрабрат.

 • Пламенче бр. 2

  Вие сте креативна и љубопитна личност. Сакате да го откривате светот, да се забавувате, да се впуштате во авантури. Вашата позитивна енергија брзо се шири и на луѓето околу вас, па така вие сте им дополнителна инспирација дури и во најтешките мигови.

 • Пламенче бр. 3

  По природа сте хумана личност која прави сè за да го подобри светот како место за живеење. Секогаш сте на страната на послабите и се борите против неправдите и нееднаквостите во светот.

 • Пламенче бр. 4

  Вие сте посебна личност која е подготвена да дава неизмерна љубов. За вас од суштинско значење е пружањето помош и утеха на ближните. Вашето пламенче постојано гори.

 • Пламенче бр. 5

  Вие сте исклучително интелигентна и креативна личност. Дури и ако однадвор оставате впечаток на опуштена личност, сепак внатре во вас се крие цел еден свет.

 • Пламенче бр. 6

  Вие сте личност која секогаш бара рамнотежа. Подеднакво се грижите за балансот помеѓу вашиот надворешен и внатрешен свет, промената и стабилноста, авантурата и рутината. Сакате кога работите ги држите под ваша контрола.

Доколку се забавувавте со овој мал тест, можеби ќе ве интересира да направите и друг тест каде е доволно да изберете мандала и да откриете изненадувачки детаљ за вашата личност.

Извор: betterifyouknow.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар