Сите убавици на едно место: Како изгледале Бонд девојките во филмовите за најпознатиот таен агент?

Сите убавици на едно место: Како изгледале Бонд девојките во филмовите за најпознатиот таен агент?

На сите ни е позната приказната за тајниот агент 007. Дамите овие филмови ги паметат по незаборавните улоги на Шон Конери, Роџер Мур, Пирс Броснан и Даниел Крејг. Но, припадниците на машкиот пол сигурно не можат да ги заборават многуте прекрасни Бонд девојки без кои филмовите едноставно не би биле целосни. Наредната година, ќе има изминато точно 55 години од првиот филм за Џејмс Бонд. Во таа чест, ние ги собравме сите Бонд девојки на едно место од првиот, па сѐ до последниот филм. Погледнете ги убавиците со кои се дружеше тајниот агент низ годините и уживајте…

1962 – Урсула Андрес како Хани Рајдер

Сите убавици на едно место: Како изгледале Бонд девојките во филмовите за најпознатиот таен агент?

1963 – Даниела Бјанки како Татјана Романова

Сите убавици на едно место: Како изгледале Бонд девојките во филмовите за најпознатиот таен агент?

1964 – Ширли Итон како Џил Мастерсон

Сите убавици на едно место: Како изгледале Бонд девојките во филмовите за најпознатиот таен агент?

1965 – Клодин Оже како Домино Дервал

Сите убавици на едно место: Како изгледале Бонд девојките во филмовите за најпознатиот таен агент?

1967 – Мие Хама како Киси Сузуки

Сите убавици на едно место: Како изгледале Бонд девојките во филмовите за најпознатиот таен агент?

1969 – Дајана Риг како Тереза ди Виченцо

Сите убавици на едно место: Како изгледале Бонд девојките во филмовите за најпознатиот таен агент?

Продолжете на следната страница за останатите Бонд девојки…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар