Што жените забележуваат кај другите жени?

Жените поминуваат повеќе време посматрајќи други жени отколку мажи, затоа што сакаат да видат што носи нивната „конкуренција“, колку целулит има, како ѝ изгледа косата и дали е слаба, велат резултатите од новото истражување.

Што жените забележуваат кај другите жени?

Проценување на чевлите на другите жени, нивната висина, проверување од каде ја купила чантата и дали направила пластична операција, е дел од нормалното течење на мислите кај жените, открива студијата.

Половина од испитаните жени, поточно 2.000, изјавиле дека уживаат да се споредуваат со другите припаднички на нивниот пол, но не го прават тоа од злоба. 80% од испитаничките одговориле дека најмногу сакаат да ги проценуваат своите „противнички“ кога се на плажа.

1/3 од испитаничките повеќе му се воодушевуваат на изгледот на други жени, отколку на мажи, затоа што тие поседуваат нешто подобро од нив.

Топ 10 работи кои жените најмногу ги забележуваат кај другите жени:

1. Облеката

2. Фризурата

3. Тенот

4. Физичкиот изглед

5. Целулитот

6. Бојата на косата

7. Големината на градите

8. Чевлите

9. Чантата

10. Деколтето

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Gorgi Reply

    Ovde, namerno ili ne, se zapostavuva faktot deka duri 2/3 od zenskata populacija e bi-seksualna. Zenite vo ´´pozreli godini´´ dokolku imaat potreba od nesto za ´´promena´´, poprvo bi izbrale iskustvo so pomladi devojki, otkolku so maski.
    Za nesreka na zenite, a za sreka na mazite (makedonski), zasega kaj nas, od poznati pricini, zenskata bi-seksualnost vo mnogu slucai e potisnata. No do koga?

Остави коментар