Овие фотографии од снимањето на „Титаник“ го покажуваат филмот во сосема ново светло

Речиси не постои човек на планетава кој го нема гледано филмот „Титаник“. Но, малкумина знаат како бил снимен. Сите тие трогателни сцени делуваат толку реалистично што забораваме дека се работи за филм и целосно се соживуваме. Тоа е така благодарение на неверојатниот талент на целата екипа што работела на филмот.

Овие фотографии од снимањето на „Титаник“ го покажуваат филмот во сосема ново светло

Оваа фотографија уште еднаш докажува дека на сплавот имало место не за двајца, туку за тројца луѓе!

Сепак, се работи само за филм а доказ за тоа се овие фасцинантни фотографии направени за време на снимањето на еден од најдобрите филмови во светот. Погледнете ја вистината што лежи зад сите тие незаборавни сцени, прикажана преку следниве фотографии.

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар