Оваа мајка прави перики за девојчиња болни од рак со кои тие изгледаат како принцези од Дизни

Оваа мајка прави перики за девојчиња болни од рак со кои тие изгледаат како принцези од Дизни

Откако нејзината 2-годишна ќерка била дијагностицирана со лимфома, оваа грижлива мајка решила да воведе малку магија во нејзиниот живот и да ја расположи во тешките моменти. Бидејќи не сакала да остане без своите прекрасни руси локни, таа ѝ направила перика како Рапанзел. Кога другите мајки со девојчиња болни од рак почнале да ја забележуваат нејзината перика, веднаш посакале вакво изненадување и за нивните најмили. Одеднаш оваа мајка почнала да го разубавува животот на голем број мали девојчиња додека тие се бореле со ракот, правејќи ги сите да изгледаат како мали Дизни принцези.

(1) Оваа мајка прави перики за девојчиња болни од рак со кои тие изгледаат како принцези од Дизни


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар