Нов Зеланд каков што никогаш нема да го доживеете

Реално гледано, малкумина од нас ќе имаат можност кога-тогаш да ја видат во живо сета убавина која ја поседува Нов Зеланд, а веројатно никој нема да оди таму како пилот за со својот авион одозгора да го разгледува овој рај на крајот на светот.

Нов Зеланд каков што никогаш нема да го доживеете

Но затоа можеме да уживаме во видеото на еден пилот кој летал над Нов Зеланд и сето тоа го снимил за да ни го покаже нам. Неговото корисничко име на ЈуТјуб е Mr GoodViews Person, а ова видео, направено над планините блузи до градот Квинстаун, го крстил „Еве зошто летаме“.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар