Хипстери над хипстерите

Социолозите имаат повеќе различни дефиниции за тоа што претставува еден хипстер, но за сите нив заедничко е следното: хипстерот сака да биде уникатен, не сака да биде етикетиран како припадник на ниту една мејнстрим група и на секој начин се труди да побегне од мејнстримот. На луѓето од овие слики тоа дефинитивно им успеало.

Хипстери над хипстерите Хипстери над хипстерите Хипстери над хипстерите Хипстери над хипстерите Хипстери над хипстерите Хипстери над хипстерите Хипстери над хипстерите Хипстери над хипстерите Хипстери над хипстерите Хипстери над хипстерите Хипстери над хипстерите Хипстери над хипстерите Хипстери над хипстерите Хипстери над хипстерите Хипстери над хипстерите Хипстери над хипстерите


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар