Ноќна прошетка низ Венеција

Венеција е доволно необично место за да привлече илјадници туристи кои секој ден се восхитуваат на сето она што таа има да го понуди. Но, градот којшто преку ден врие од туристи, навечер добива сосема поинаков амбиент.

Ноќна прошетка низ Венеција

Оние кои ја посетуваат Венеција попладне се прибираат во некое од соседните многу поевтини гратчиња каде што обично отседнуваат. Рестораните и кафулињата не работат до доцна во ноќта, така што веќе на полноќ владее тишина. Тоа е одличен момент за полноќна прошетка во која Венеција може да се доживее со сета своја грациозност низ призма на мистериозноста и магијата кои го носи ноќта.

Ноќна прошетка низ Венеција Ноќна прошетка низ Венеција Ноќна прошетка низ Венеција Ноќна прошетка низ Венеција Ноќна прошетка низ Венеција Ноќна прошетка низ Венеција Ноќна прошетка низ Венеција Ноќна прошетка низ Венеција Ноќна прошетка низ Венеција Ноќна прошетка низ Венеција Ноќна прошетка низ Венеција Ноќна прошетка низ Венеција Ноќна прошетка низ Венеција

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар