Нинџа мачка: Обидете се да го најдете слаткиот натрапник на овие фотографии

Нинџа мачка: Обидете се да го најдете слаткиот натрапник на овие фотографии

Мачките понекогаш сакаат да си играат криенка, а тоа може да биде ужасно искуство за нивните сопственици. Но, писателката и комичарка, Грејс Спелман, нашла начин да го претвори сето тоа во забавна шега и да ја сподели традицијата што ја започнала со својата мачка Пјероџи.

Нинџа мачка: Обидете се да го најдете слаткиот натрапник на овие фотографии

Сѐ започнало во октомври кога Грејс и Пјероџи се вселиле во нова стан и љубопитното маче решило да ги истражи сите места во новиот простор. Притоа, мачката сфатила дека лесно може да се скрие од нејзината сопственичка и секој ден почнала да наоѓа нови места за криење. Грејс ја објавила нејзината потрага на Твитер и оттогаш секоја недела споделува нова епизода од серијата „Каде е Пјероџи?“.

Пјероџи е толку голем мајстор за криење што луѓето никако не можат да ја најдат на фотографиите! Обидете се вие да ја најдете оваа нинџа мачка која обожува да се крие.

Една фотографија за загревање: Можете да ја најдете Пјероџи?

Нинџа мачка: Обидете се да го најдете слаткиот натрапник на овие фотографии

Успеавте да ја најдете? Доколку ве мрзи да најдете, погледнете го одговорот.

  • Одговор

    Еве каде се криел малиот натрапник!

    Нинџа мачка: Обидете се да го најдете слаткиот натрапник на овие фотографии

Сега откако се загреавте, ние ве предизвикуваме да ја најдете Пјероџи и на следниве неколку фотографии…

Нинџа мачка: Обидете се да го најдете слаткиот натрапник на овие фотографии

Нинџа мачка: Обидете се да го најдете слаткиот натрапник на овие фотографии

Нинџа мачка: Обидете се да го најдете слаткиот натрапник на овие фотографии

Нинџа мачка: Обидете се да го најдете слаткиот натрапник на овие фотографии

Нинџа мачка: Обидете се да го најдете слаткиот натрапник на овие фотографии

Нинџа мачка: Обидете се да го најдете слаткиот натрапник на овие фотографии

Како ви оди досега? Успевате да ја најдете мачката? Продолжете на следната страница за да го довршите предизвикот…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар