Креативни трансформации на обичните секојдневни предмети

Креативни трансформации на обичните секојдневни предмети

Можеби понекогаш ви изгледа како да сме измислиле сè и како повеќе да нема место за подобрување. Но, дизајнерите сè уште успеваат да нè изненадат така што ги трансформираат обичните, секојдневни предмети и ги прават подобри или поудобни. Благодарение на овие креативни надградби, нашите животи стануваат навистина полесни. Погледнете ги следниве 18 обични нешта што дизајнерите ги претвориле во нешто неверојатно.

1. Двојно лавабо што може да биде користено за миење стапала или за деца кои не можат да го дофатат обичното

 Креативни трансформации на обичните секојдневни предмети

2. Во супермаркетите во Израел има колички за купување на кои можете да го наполните вашиот телефон

 Креативни трансформации на обичните секојдневни предмети

3. Овој воз има екран за информации кој покажува колку е полн секој вагон

 Креативни трансформации на обичните секојдневни предмети

4. Јапонско казанче кое се полни преку чешмата за миење раце

 Креативни трансформации на обичните секојдневни предмети

5. Лизгалки на скали

 Креативни трансформации на обичните секојдневни предмети

6. Лифт што покажува колку е искористен капацитетот во зависност од тежината на корисниците

 Креативни трансформации на обичните секојдневни предмети

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар