Кое дрво би го засадиле во вашата градина? Изберете едно и откријте нешто за себе

Кое дрво би го засадиле во вашата градина? Изберете едно и откријте нешто за себе

Замислете дека треба да засадите дрво во градината од вашите соништа. Вашиот избор е тесно поврзан со вашата личност. За да дознаете нешто повеќе за вас, само погледнете ја сликата и изберете го дрвото што прво ќе ви го привлече вниманието.

Кое дрво би го засадиле во вашата градина? Изберете едно и откријте нешто за себе

1. Кедар

Ако одлучите да засадите кедар, големината и ширината на неговите гранки што се истакнуваат ги симболизираат вашата величественост и вашата духовност.

Во своето срце имате голема желба за давање, но не наоѓате храброст да направите нешто затоа што сте многу срамежливи.

2. Чемпрес

Ова стебло симболизира бесмртност. И покрај тоа што сте силна личност, понекогаш барате сигурност која ќе ја добиете преку прегратка.

3. Смоква

Смоквата е дрво на мудроста. Нејзината сладост симболизира знаење што го засладува животот и без сомнение барате богатство, но не материјално, туку во искуствата.

4. Калинка

Калинката симболизира изобилство, љубов и здравје. Вкусните зрна што се наоѓаат внатре може да се поврзат со убавината на заедништвото.

Ако ова е дрвото што сте го избравте за вашата градина, тоа може да значи дека не сакате да бидете сами и дека сакате друштво, врева, забава и радост. Пријателството е нешто скапоцено за вас.

5. Бадем

Бадемовото дрво ја крие тајната на повторното раѓање и на обновата на природата бидејќи тоа е првото дрво што цвета во пролет. Ако сте го одбрале ова дрво, неговото значење е поврзано со неговиот плод: тоа е тајна која се открива со кршење на оклопот.

Вашата личност има повеќе нивоа и честопати можете да прикажете различни лица, но длабоко во вас се крие тајната на вашиот вистински идентитет што ретко ја откривате. Вие сте мистериозна личност.

6. Врба

Врбата претставува рефлективна духовност токму поради својата неверојатна елеганција. Ако го избравте ова дрво, тоа значи дека ја сакате уметноста, дека сте елегантна личност и естетиката преовладува над сите други ваши амбиции.

Изберете оган и откријте каква светлина свети во вас.

Тест: Изберете оган и откријте каква светлина свети во вас

Извор: Atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар