Игра на неделата: Пивото на Хомер Симпсон

Целта во оваа интересна игра е да фатите што е можно повеќе буриња со пиво, кои паѓаат од небото и да ги складирате во багажникот од фамилијарниот автомобил на Симпсонови. Треба да внимавате на бурињата кои горат и експлодираат кога ќе паднат на земјата.
Игра на неделата: Пивото на Хомер СимпсонМожете да одберете со кого ќе ја играте играта помеѓу Хомер, Барт, Лиса и Марџ. Секој од нив има свој специфичен начин за пренесување на пивото. Движете се на стрелките.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Diddy Reply

    rekord: 39-Marge,koj moze poveke???

Leave a Reply to Diddy Cancel reply