Холандската Венеција

Гитхорн е мало село кое се наоѓа во местото Оверејсел во периферијата на Холандија. Тоа е познато под имињата „Холандска Венеција“ и „Венеција на северот“, токму поради фактот што во него нема ниту една единствена улица.

Холандската Венеција

Наместо тоа, селото е поврзано преку канали со вода, мостови и патеки за велосипеди, кои до пред кратко време воопшто ги немало. Прекрасното мирно местенце, годишно привлекува многу туристи кои можат да изнајмат чамец и да направат тура низ ова мало парче рај на земјата. Прекрасна идила за уживање и рекреација, од која со сигурност ќе се инспирирате…

Холандската ВенецијаХоландската ВенецијаХоландската ВенецијаХоландската ВенецијаХоландската ВенецијаХоландската ВенецијаХоландската ВенецијаХоландската ВенецијаХоландската ВенецијаХоландската ВенецијаХоландската ВенецијаХоландската ВенецијаХоландската ВенецијаХоландската ВенецијаХоландската ВенецијаХоландската ВенецијаХоландската Венеција


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. kkk Reply

  Waaaaao
  Super mestoo !!!

 2. Столе Reply

  Рај

 3. oli Reply

  kako bi ziveela na vakvo mesto da imam mnogu pari:(

Остави коментар