Нескромен женски сексапил

Карлос Нуњес е фотограф роден во Тегусигалпа, Хондурас, моментално живее во Лос Анџелес, а ги има направено овие прекрасни фотографии, кои се на граница помеѓу нежна женствена скромност и дрзок сексапил. Нескромен женски сексапилПреку неговите уметнички дела може да се забележи способноста која тој ја има, да направи моделите да се чувствуваат комотно, слободно да се изразат себеси и да ни ја прикажат нам нивната секси страна, која само неколку луѓе имале прилика да ја видат. Нескромен женски сексапилСексуално предизвикувачки, фотографиите на Карлос Нуњес покажуваат почит кон жената, нејзино осамостојување, ослободување од предрасудите, застарените сфаќања и потчинетоста, како и нејзината готовност да биде бесрамно слободна. Нескромен женски сексапил.

Нема никаква тајна во моето фотографирање. Јас едноставно сум во потрага по оние моменти, кога се создава конекцијата, како на пример кај онаа неизговорена емоција, во моментот кога тргнувате да бакнете некого.

Нескромен женски сексапил.

На тој начин ги „ловам“ најдобрите моменти. Исто така, работам со девојки кои 100% веруваат во она што јас го работам и уште од старт се осигурувам дека тие знаат со каков тип фотографија се занимавам.

Нескромен женски сексапилНескромен женски сексапилНескромен женски сексапилНескромен женски сексапилНескромен женски сексапилНескромен женски сексапилНескромен женски сексапилНескромен женски сексапилНескромен женски сексапилНескромен женски сексапилНескромен женски сексапилНескромен женски сексапилНескромен женски сексапилНескромен женски сексапилНескромен женски сексапилНескромен женски сексапил


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар