Игра на неделата: Пивото на Хомер Симпсон

Игра на неделата: Пивото на Хомер Симпсон

Целта во оваа интересна игра е да фатите што е можно повеќе буриња со пиво, кои паѓаат од небото и да ги складирате во багажникот од фамилијарниот автомобил на Симпсонови. Треба да внимавате на бурињата кои горат и експлодираат кога ќе паднат на земјата.
Игра на неделата: Пивото на Хомер СимпсонМожете да одберете со кого ќе ја играте играта помеѓу Хомер, Барт, Лиса и Марџ. Секој од нив има свој специфичен начин за пренесување на пивото. Движете се на стрелките.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Diddy Reply

    rekord: 39-Marge,koj moze poveke???

Остави коментар