7 причини зошто секој ден да бидете дотерани

Научно е докажано дека ни се зголемува самодовербата, само со тоа што сме дотерани. Едноставно се однесуваме поинаку, се движиме поинаку и така натаму. Затоа е добро секој ден да сте дотерани. Ова не значи дека треба да имате полн гардеробер со дизајнерски парчиња и скапа облека. Треба да знаете убаво да ја комбинирате облеката и да го пронајдете стилот кој вас ви ја зголемува самодовербата. Ова се 7 причини зошто треба да изгледате убаво секој ден.

7 причини зошто секој ден да бидете дотерани

1. Кога сте убаво облечени ви се подобрува расположението.

2. Оставате подобар впечаток кај другите.

3. Никогаш не знаете на кого ќе налетате. Зарем не посакувате да изгледате најдобро што можете?

4. Животот е прекраток за да носите досадна облека. Внесете живост во вашиот стил.

5. Самодоверба. Кога изгледате убаво, така и се чувствувате.

6. Облеката е начин на самоизразување. Изразете се преку вашиот стил.

7. Со помош на облеката можете да ги истакнете вашите најдобри атрибути.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар