20 трикови што ќе ви помогнат да ги решите сите проблеми со автомобилот

Кога станува збор за автомобилите, едноставните нешта како што се отворањето врата или паркирањето може да ги направите многу погрешно. Но, за среќа, постојат многу трикови што ќе ви ја олеснат грижата за автомобилот. Погледнете ги овие интересни трикови што ќе ви помогнат да ги решите проблемите на забавен начин.

1. Секогаш користете ја десната рака за да ја отворите вратата на возачот или левата рака за да ја отворите вратата кај совозачкото седиште. На тој начин, нема да ја отворите вратата премногу брзо

20 трикови што ќе ви помогнат да ги решите сите проблеми со автомобилот

2. Чувајте го далечинскиот управувач одделно од клучевите. Запомнете: тие служат како резервна копија

20 трикови што ќе ви помогнат да ги решите сите проблеми со автомобилот

3. Кога надвор е ладно, паркирајте го автомобилот свртен кон исток бидејќи сонцето ќе ви помогне да го одмрзнете ветробранското стакло

20 трикови што ќе ви помогнат да ги решите сите проблеми со автомобилот

4. Она што е добро за авионите може да биде добро и за автомобилите. Инвестирајте во заштитиник од сонце за прозорците на автомобилот

20 трикови што ќе ви помогнат да ги решите сите проблеми со автомобилот

5. Налепниците може да помогнат да ја блокирате заслепувачката светлина

20 трикови што ќе ви помогнат да ги решите сите проблеми со автомобилот

6. Пастата за заби ќе ви помогне да ги исчистите фаровите на автомобилот

7. Со помош на кука, секогаш можете да имате хартиени крпи при рака

8. Чувајте ги итните работи како ножот за стакло безбедно складирани во вашиот автомобил, во случај некогаш да треба да се ослободите

9. За време на зимските месеци, ставете чорапи на бришачите на ветробранското стакло

20 трикови што ќе ви помогнат да ги решите сите проблеми со автомобилот

10. Старите чорапи може да направат чуда кога ги чистите фаровите на автомобилот

20 трикови што ќе ви помогнат да ги решите сите проблеми со автомобилот

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар