Оваа илустрација ќе ги измачи и оние со око соколово: Дали можете да ги најдете стапчињата за јадење?

Оваа илустрација ќе ги измачи и оние со око соколово: Дали можете да ги најдете стапчињата за јадење?

Изолацијата трае сè подолго, па луѓето на различни начини се обидуваат да ја убијат здодевноста и да направат нешто интересно. Бидејќи рестораните низ целиот свет се затворени, сè повеќе луѓе нарачуваат храна преку Интернет, а испораката доаѓа пред вашата врата. Заедно со одредени јадења, има и додатоци. Погледнете ја фотографијата и обидете се да ги најдете стапчињата за јадење.

Оваа илустрација ќе ги измачи и оние со око соколово: Дали можете да ги најдете стапчињата за јадење?

Ако сè што не можете да ги пронајдете стапчињата, погледнете го решението.

  • Решение

    Оваа илустрација ќе ги измачи и оние со око соколово: Дали можете да ги најдете стапчињата за јадење?

Погледнете ја и оваа загатка и обидете се да ја пронајдете пчелата меѓу цвеќињата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар