20 трикови што ќе ви помогнат да ги решите сите проблеми со автомобилот

11. Ако заштитникот од сонце во вашиот автомобил е премногу краток, само продолжете го

View this post on Instagram

A post shared by Andy Miller (@real.agent.andy) on

12. Неколку ПВЦ-цевки се сè што ви треба за да го поправите клима-уредот

20 трикови што ќе ви помогнат да ги решите сите проблеми со автомобилот

13. Креативната антена ќе ви помогне да го најдете вашиот автомобил во текот на ноќта

20 трикови што ќе ви помогнат да ги решите сите проблеми со автомобилот

14. Ако немате инка кога на вашиот автомобил му е потребно масло, може да се послужите со парче хартија

20 трикови што ќе ви помогнат да ги решите сите проблеми со автомобилот

15. Ставете го билетот за паркинг во отворот за ЦД кога ја паркирате колата, за да не го изгубите подоцна

20 трикови што ќе ви помогнат да ги решите сите проблеми со автомобилот

16. Некои бензински пумпи имаат доволно долги црева што достигнуваат до која било страна на отворот за гориво, со што надополнувањето оди многу побрзо

20 трикови што ќе ви помогнат да ги решите сите проблеми со автомобилот

17. Кога треба да чекате во автомобилот, потпирачот за глава може да се претвори во перница

20 трикови што ќе ви помогнат да ги решите сите проблеми со автомобилот

18. За долгите возења, перницата и циглата за јога може да ве спасат од болки во грбот

19. Чувајте мала правосмукалка во автомобилот, па дури и децата ќе сакаат да помогнат во чистењето

20. Кога вашиот автомобил ќе добие гребнатинка, станете креативни

20 трикови што ќе ви помогнат да ги решите сите проблеми со автомобилот

Прочитајте ги овие 12 митови и лаги за автомобилите во кои треба да престанете да верувате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар