20 причини поради кои животот може да биде убав и кога немаш денар в џеб

Ако сте млад човек, тогаш големи се шансите да немате многу пари во џебот. Многу е фрустрирачки, но не е крај на светот. Ова се дваесет причини кои го докажуваат тоа.

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

1. Кога немате пари станувате креативни во начините на кои се забавувате.

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

2. Пријателите ве честат кога одите во диско…

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

3. …затоа што знаат дека ќе им ја вратите услугата кога ќе застанете на нозе.

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

4. Ги цените евтините продавници…

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

5. …и изгледате убаво во тоа што го купувате од нив затоа што не личите на подвижна реклама.

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

6. Распродажба? Попуст? Купони? Среќен час? Тоа ви причинува среќа.

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

7. Се однесувате со поголема грижа кон она што го поседувате.

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

8. Учите да се справувате со стресот.

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

9. Кога ќе капне некој денар, се чувствувате вака…

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

10. Цените сè што не спаѓа во здодевна невкусна евтина храна.

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

11. Знаете да измислите некој специјалитет од неколкуте состојки кои ви останале во фрижидерот.

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

12. Специјалното мени кое е на попуст е прекрасна работа…

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

…барем првите неколку минути.

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

13. Моментот кога ќе си најдете заборавени 100 денари во џебот на панталоните…

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

14. Волјата ви е нескршлива. Ќе трошите само на тоа што ќе решите да трошите.

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

15. Се чудите како пријателите фрлаат толку многу пари на непотребни работи. Кога вие ќе имате колку нив ќе се однесувате попаметно.

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

16. Учите како да се забавувате и со малку пари.

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

17. На пример, кому му треба теретана кога можете да спортувате на отворено?

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

18. И кому му треба вечера во ресторан кога можете да си приготвите нешто дома и да си гледате филм?

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

19. Моментите кога немате денар в џеб ве тераат да го цените тоа што можете да си го дозволите…

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

20. …и ве учи што е најважното во животот.

20 причини поради кои животот може да биде убав кога немаш денар в џеб

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар