Неделен финансиски хороскоп до 2 јануари: Ќе бидеме во искушение да потрошиме повеќе од потребното

Неделен финансиски хороскоп до 2 јануари: Ќе бидеме во искушение да потрошиме повеќе од потребното

Последната недела ни носи нови предизвици со кои некои знаци полесно, а некои знаци потешко ќе се справат. Многумина од вас ќе бидат во искушение да потрошат повеќе отколку што треба. Еве што ни предвидува неделниот финансиски хороскоп до 2 јануари.

Неделен финансиски хороскоп до 2 јануари: Ќе бидеме во искушение да потрошиме повеќе од потребното

Овен

Оваа недела многумина од вас ќе ја откријат својата вистинска цел во животот. Иако трошењето е неопходно, сепак можете да бидете повнимателни кога станува збор за финансиите. Веднаш одвојте пари за плаќање сметки и основни потреби. Сè што ќе купите треба да биде добро испланирано.

Бик

Постои веројатност дека оваа недела ќе работите повеќе време, а ќе заработите исто или уште помалку. Важно е да не ја изгубите вербата во себе и да работите мирно и без притисок, без да трошите нерви и време. Можеби подобро е да го одложите трошењето пари по празниците кога ќе почнат попустите.

Близнаци

До крајот на годината ќе сфатите што е она што сакате да промените во вашиот живот. Сега е одличен момент да размислите за промена на работното место или за започнување сопствен бизнис, но не донесувајте одлуки прерано без детална анализа.

Рак

Последните денови од годината ќе бидат многу стресни за вас. Ќе брзате од состанок на состанок, а тука е и непланираниот шопинг. Во овој период астролозите ви препорачуваат да не ги занемарите вашите приоритети како и времето за одмор. Во спротивно, тоа може негативно да се одрази врз вашето здравје.

Лав

Ќе бидете најзафатени на 28 декември – денот на преминот на Јупитер во Риби, а не во петок, 31 декември. Астролозите ви препорачуваат да не закажувате важни работи за овој ден и да се воздржете од каков било шопинг, особено преку интернет. Доколку по професија сте продавач или менаџер на продавница, оваа недела вашиот бизнис ќе бележи значителен напредок.

Девица

Астролозите ве советуваат да ја завршите годината со планирање и поставување реални цели за следната година. Вашиот успех во голема мера може да зависи од поддршката на вашите најблиски. Најдобро би било да купувате новогодишни подароци во вторник или четврток, но не и во среда или во петок.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар