20 непријатни ситуации кои сите ние сме ги доживеале барем еднаш во животот

Некои мали, секојдневни проблеми ни се случуваат на сите нас. Работите како бавен интернет, заплеткани кабли, предмети на погрешно место и извлечен конец од џемперот сите нè полудуваат и прават да се чувствуваме непријатно. Меѓутоа, најважната работа е никогаш да не го изгубите трпението и смислата за хумор додека се соочувате со овие мали неволји. Погледнете ги нашите фотографии и сигурни сме дека ќе се препознаете во нив.

1. Кога патентот ќе го направи ова

1-20-neprijatni-situacii-koi-site-nie-sme-gi-dozhiveale-barem-ednash-vo-zhivotot-www.kafepauza.mk_

2. Кога сакате да излупите една банана, а не четири

2-20-neprijatni-situacii-koi-site-nie-sme-gi-dozhiveale-barem-ednash-vo-zhivotot-www.kafepauza.mk_

3. После само 5 минути во џебот

3-20-neprijatni-situacii-koi-site-nie-sme-gi-dozhiveale-barem-ednash-vo-zhivotot-www.kafepauza.mk_

4. Луѓето кои ги блокираат седиштата до прозорецот во јавниот превоз

4-20-neprijatni-situacii-koi-site-nie-sme-gi-dozhiveale-barem-ednash-vo-zhivotot-www.kafepauza.mk_

5. Кога виљушката ќе падне во храната

5-20-neprijatni-situacii-koi-site-nie-sme-gi-dozhiveale-barem-ednash-vo-zhivotot-www.kafepauza.mk_

Продолжете на следната страница за останатите секојдневни непријатности.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар