18 уренбесни фотографии кои покажуваат колку е тешко да се биде дете

Кога имате само 5 години потребна ви е огромна сила да го сфатите и да го прифатите светот околу вас. Зошто сè оди во грешна насока и зошто вашите несмасни родители го дозволуваат тоа? Погледнете ги овие разочарани деца кои сфатиле дека причината за нивните проблеми се никој друг, туку нивните родители.

1. Мама ѝ забрани да покажува со овој прст кон другите

(1)18-urnebesni-fotografii-koi-pokazhuvaat-kolku-e-teshko-da-si-dete-kafepauza.mk

2. Неговите родители не можат да го спојат лебот

(2)18-urnebesni-fotografii-koi-pokazhuvaat-kolku-e-teshko-da-si-dete-kafepauza.mk

3. Таа правилно ги облече патиките, но нејзините нозе се чувствуваат како да се наопаку

(3)18-urnebesni-fotografii-koi-pokazhuvaat-kolku-e-teshko-da-si-dete-kafepauza.mk

4. Таа сакаше да си ги лакира ноктите и го направи тоа, нo потоа не беше среќна

(4)18-urnebesni-fotografii-koi-pokazhuvaat-kolku-e-teshko-da-si-dete-kafepauza.mk

5. Мајка ѝ си најде бело влакно во косата, а тоа значи дека старее и дека наскоро ќе умре и ќе ја напушти

(5)18-urnebesni-fotografii-koi-pokazhuvaat-kolku-e-teshko-da-si-dete-kafepauza.mk

6. Нема веќе чоколадо во чантата… бидејќи таа го изеде целото!

(6)18-urnebesni-fotografii-koi-pokazhuvaat-kolku-e-teshko-da-si-dete-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар