Рум кафе за вкусен празничен ден

Во духот на празниците, збогатете ја вашата трпеза на првиот ден од новата година со ова вкусно рум кафе!

9 кратки и лесни рецепти од само 3 состојки кои ќе ве натераат да си ги излижете прстите

Благо или солено, ваш е изборот, еве 9 рецепти од само 3 состојки кои ќе ве нахранат, заситат и заблажат.

Австралиско ледено кафе

Ледено кафе, засладено со јаворов сируп, во комбинација со сладолед

Вегански чоколатца кои ќе ве освежат во жешките летни денови

Одлична замена за сладолед во жешките летни денови...

Моќно и интензивно кафе со карамел

Интензивен вкус кој ќе ве растопи...

Мокачино со Бејлис

Совршена комбинација од чоколадо, кафе и Бејлис...
Датум: 11 јан 2013

Неверојатно вкусен Чоко Бејлис

Комбинација од чоколадо и Бејлис на која не можете да ѝ одолеете...
Датум: 08 дек 2012

Пенесто еспресо колаче

Во комбинација со утринското кафе ова колаче е совршено слатко задоволство...

Ирско кафе со лешник

Одличен вкус, кој ќе ве стопли во овие поладни пролетни денови...

Чоколадно еспресо мартини

Одличен пијалак за време на вечерено излегување со пријателите...

Ледено ванила кафе

Вкусно кафе, кое ќе ви претставува уживање во овие топли денови...

Домашен рецепт за тортички на стапче

Расположени сте за нешто благо и вкусно? Засукајте ги ракавите, ви носиме рецепт за тортички на стапче. Развијте ја имагинацијата и украсете ги оригинално!
Датум: 04 мар 2012
, Автор:
12