Неверојатно вкусен Чоко Бејлис

Комбинација од чоколадо и Бејлис на која не можете да ѝ одолеете

Неверојатно вкусен Чоко Бејлис

Потребни состојки:
  • 50 мл Бејлис
  • 25 мл шлаг
  • 25 грама Тоблероне
  • 2 коцки мраз
Начин на подготовка:

Состојките ставете ги во блендер и матете ги додека не се соединат. Сервирајте во висока чаша и декорирајте со малку шлаг пена и чоколадни трошки на површината.

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар