04 март 2012 | Кафе пауза

Пловејќи кон среќата

Приказна за осамено девојче кое живее на грбот на кит кој лета високо на небото. Таа не може да го смени своето место на живеење, а нејзината најголема желба е да пронајде некој кој ќе ù помогне да ја победи својата осаменост.

Битка со портокали во северна Италија

Битката со портокали е најголемата битка со јадења во Италија, каде учество можат да земат и самите посетители.
Датум: 04 мар 2012
, Автор:

Домашен рецепт за тортички на стапче

Расположени сте за нешто благо и вкусно? Засукајте ги ракавите, ви носиме рецепт за тортички на стапче. Развијте ја имагинацијата и украсете ги оригинално!
Датум: 04 мар 2012
, Автор:

Хороскопскиот знак и харизмата

Кога ќе се најдете во друштво на харизматична личност, вие едноставно чувствувате дека таа има некоја моќ и магнетски го привлекува вашето внимание.
Датум: 04 мар 2012
, Автор:

10 најбогати извори на витамин Ц

За витаминот Ц се смета дека е важен сојузник ако се обидувате да ја победите настинката или некоја друга болест, но можете паметно да го искористите и како дел од вашата диета.
Датум: 04 мар 2012
, Автор:

Направете сами: интересен украс за вашиот дом

Доколку имате слободно време и сакате малку да го разубавите вашиот дом, еве еден интересен предлог како да го направите тоа. Сигурно како мали сте правеле хартиени авиончиња...
Датум: 04 мар 2012
, Автор:

Верното пријателство помеѓу кучето Роско и орангутанот Сурија

Чудно, но и прекрасно пријателство помеѓу куче и орангутан, кои откако случајно се запознале, станале најверни пријатели.