чевли | Кафе пауза

Модели на чевли што ќе бидат во тренд во сезоната есен/зима 2021 година

На модната сцена ќе доминираат три различни модели, а еве за кои станува збор.

7 модели на обувки што ќе бидат хит во 2021 година

Модните експерти најавија нови трендови, а според нивните предвидувања, овие модели ќе им привлекуваат најмногу внимание на трендсетерките.

Една мајка споделува одличен трик за купување чевли на децата без да ги носите низ продавниците

Носењето на децата низ продавниците може да биде и досадна работа, па затоа една мајка од Австралија направила нешто со кое таа можела да им купи чевли на своите деца без да ги носи со себе.

Изберете ги вистинските: Која боја на чевли најдобро одговара на одредена боја на облека?

Кога станува збор за црните чевли, нема проблеми при нивното комбинирање. Меѓутоа, кога ќе наидете на други модели, честопати не сте сигурни со кои бои е добро да ги комбинирате.

Кој модел на чевли е идеален за вас според вашиот хороскопски знак?

Чевлите се моден додаток, но тие може да откријат и дел од вашата личност, особено ако се избрани во согласност со карактеристиките на вашиот хороскопски знак.

Овие модели на чевли ќе доминираат летово

Вљубениците во модата редовно ги следат сите новости поврзани со тоа што е ин во актуелната сезона. Што се однесува до чевлите, дизајнерите веќе ги одбраа своите фаворити за ова лето, а ние ги споделуваме со вас.

3 модели на ниски чевли за девојките кои не сакаат штикли

Понекогаш е тешко да им одолеете на чевлите со високи потпетици, но факт е дека тие се навистина неудобни.

6 видови чевли што можат да му наштетат на вашето тело

Иако е во ред да се грижите за вашиот изглед, вашето здравје е поважно.

Модели на чевли што ќе владеат во 2019-та година

Изгледа дека мотото за 2019-та година ќе биде колку похрабро, толку подобро.

6 видови удобни чевли што оваа сезона се во тренд

Одамна се поминати деновите кога барањето да се носи нешто во тренд водеше само кон неудобни модели.

Чевли или десерт? Зошто да не и двете?

Навистина добри модели во форма на сладоледи, крофни и торти.

Како правилно да ги комбинирате хулахопките и чевлите?

Денес хулахопките се важен дел од сечиј гардеробер...