29 август 2021 | Кафе пауза

Тест: Изберете слика и прочитајте ја вашата порака

Внимателно погледнете ги овие три слики и одберете ја онаа што најмногу ве привлекува. Сликата што ќе ја изберете ви носи силна порака.

Рецепт за домати полнети со мелено месо и кашкавал

Наполнете ги доматите со мешавина од мелено месо и кашкавал за да добиете вкусен и брз ручек.

Модели на чевли што ќе бидат во тренд во сезоната есен/зима 2021 година

На модната сцена ќе доминираат три различни модели, а еве за кои станува збор.

Вежби што ќе ги прочистат и ќе ги зајакнат вашите бели дробови

Најчестите проблеми со белите дробови се јавуваат поради изложеност на загаден воздух, а овие лесни вежби за дишење ќе им овозможат на вашите бели дробови да бидат здрави и чисти.