Виолета Томовска и Ефто Пупиноски во „Еден на Еден“

Во недела, Виолета Томовска и Ефто Пупиноски во новата „Еден на Еден“. Доајените на македонската народна песна ги раскажуваат најинтересните моменти од нивните долги кариери.

Што се прави со македонските песни во Бугарија и колку заработуваат од авторските права. За дружбите со Тито и децениите исполнети со песна.

Музика, сеќавања и многу, многу интересни приказни со Виолета и Ефто.

Не пропуштајте ја „Еден на Еден“ во недела, 18.50 часот на Канал 5!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар