Кој модел на чевли е идеален за вас според вашиот хороскопски знак?

Кој модел на чевли е идеален за вас според вашиот хороскопски знак?

Чевлите се моден додаток, но тие може да откријат и дел од вашата личност, особено ако се избрани во согласност со карактеристиките на вашиот хороскопски знак. Во продолжение откријте кои чевли се идеални за секој хороскопски знак.

1. Овен – мокасини

Кој модел на чевли е идеален за вас според вашиот хороскопски знак?

Овните се вешти во мултитаскингот и секогаш се во движење. Затоа, потребна им се удобни и практични обувки што нема да им пречат во извршувањето на многуте задачи. Патиките дефинитивно спаѓаат во категоријата удобни обувки, но тука спаѓаат и класичните чевли со рамни стапала како што се мокасините.

2. Бик – беж салонки

Кој модел на чевли е идеален за вас според вашиот хороскопски знак?

Припадничките на овој хороскопски знак претпочитаат едноставни чевли што лесно ќе се вклопат во повеќето комбинации, без украсни апликации и во неутрални бои. За нив, идеален избор се салонките во беж боја.

3. Близнаци – неутрални модели со впечатливи детали

Кој модел на чевли е идеален за вас според вашиот хороскопски знак?

На Близнаците најмногу им одговараат чевли што ги откриваат двете страни на нивната интересна и комплицирана личност.

4. Рак – кадифени чизми до глуждови

Кој модел на чевли е идеален за вас според вашиот хороскопски знак?

Нежни исто како сопственичките, меките кадифени чизми до глуждови ќе ја истакнат романтичната страна на секоја припадничка на овој хороскопски знак. Моделите во пастелни бои се идеален избор.

5. Лав – сите чевли кои имаат „идентитет“

Кој модел на чевли е идеален за вас според вашиот хороскопски знак?

Нема обувки што Лавовите не знаат да ги носат. Тие сакаат да носат модели во впечатливи бои или со детали што другите жени не би се осмелиле да ги носат, како што се потпетиците во неонска розова боја.

6. Девица – класични црни салонки

Кој модел на чевли е идеален за вас според вашиот хороскопски знак?

Жените родени во хороскопскиот знак Девица обично ги игнорираат трендовите и им верни се на класичните модели на чевли. Во нивната гардероба сигурно има простор за обични црни салонки. Секако, од сјајна кожа, во никој случај не од брусена, бидејќи вторите се многу потешки за одржување, а на практичните Девици не им одговара тоа.

7. Вага – влечки со потпетица

Кој модел на чевли е идеален за вас според вашиот хороскопски знак?

На Вагите што не можат да одлучат дали се расположени за „сериозен“ или за обичен модел на чевли, дилемата ќе им биде разрешена со влечки со потпетица. Од една страна, тие можат да функционираат како чевли за дневни комбинации, а лесно се вклопуваат и во вечерните комбинации.

8. Скорпија – чевли со животински принт

Кој модел на чевли е идеален за вас според вашиот хороскопски знак?

Скорпиите сакаат да ја истакнат својата вродена сензуалност, која дополнително ја засилуваат со изборот на чевли со храбар животински принт.

9. Стрелец – патики

Кој модел на чевли е идеален за вас според вашиот хороскопски знак?

Жените родени во хороскопскиот знак Стрелец се вистински авантуристки, секогаш подготвени за нова авантура. За ваков начин на живот ви се потребни удобни патики во кои ќе се чувствувате слободно и непречено.

10. Јарец – балетанки

Кој модел на чевли е идеален за вас според вашиот хороскопски знак?

Исто како и Овните, Јарците секогаш трчаат од едно на друго место. Припадничките на овој хороскопски знак се најбрзи и најподвижни кога носат балетанки.

11. Водолија – металик чевли

Кој модел на чевли е идеален за вас според вашиот хороскопски знак?

Не ја поднесувате досадата во вашиот живот, ниту во плакарот. Затоа, возбудливите металик чевли се идеални за вас бидејќи веднаш стануваат главна ѕвезда на секоја комбинација.

12. Риби – дамски чевли

Кој модел на чевли е идеален за вас според вашиот хороскопски знак?

Моделите со подебела потпетица, со нестандардни текстури или украсени со впечатливи детали се одличен избор за креативните Риби затоа што нивните обувки изгледаат како вистинско мало уметничко дело.

Прочитајте која боја на кармин му одговара на секој хороскопски знак.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар