фустан | Кафе пауза

Овој необичен фустан е изработен од 343 уметници од целиот свет!

Биле потребни 13 години за реализацијата на овој проект!

Летен фустан и чизми – најдобрата комбинација за преодниот период

Фустаните се едни од најпопуларните парчиња облека секое лето. Иако наскоро ќе се збогуваме со летото, тие ќе бидат важен дел од нашата гардероба.

Моден водич: Како да носите мини фустан во зрелоста, без да изгледате евтино?

Кој вели дека по 50-тите години мини фустаните се забранети? Ако ги следите овие правила, секогаш ќе изгледате феноменално.

Задолжителен за ова лето: Бел фустан на кој нема да му одолеете за време на топлите денови

Секоја девојка треба да го има ова парче облека во својата гардероба. Во овој случај, не е важно каков е вашиот стил.

Кошула-фустан: Идеално модно парче за топлите денови

За време на летните денови, потребни ви се модни парчиња во кои ќе ви биде удобно, но и што ќе бидат во тренд. Ова парче облека се комбинира со сè, па дефинитивно нема да можете да му одолеете.

Цветни фустани – предвесник на пролетта

Оваа година ќе се носат модели што наликуваат на оние што ги носеле нашите баби. Сепак, оние што не се љубители на ваквите кроеви, ќе можат да пронајдат нешто за себе меѓу останатите модели.

Карираното е повторно во мода: Идеи за совршен стајлинг

Оваа сезона карираниот дезен се врати во мода и освои многу дами. Овој принт ќе го направи секој аутфит попривлечен и позабавен. Затоа, на овој тренд тешко ќе му одолеете.

4 неодоливи летни фустани инспирирани од славните ѕвезди со стил

Фустаните се неизбежен дел од шкафот на секоја жена и најдобриот избор за разладување во текот на летните денови.

Пролетта пристигна: 4 модели на фустани што одговараат на сечија градба

Постојат неколку модели на фустани што прекрасно стојат на сите видови тела. И верувале или не, нема да зборуваме само за црни модели.

„Паметен“ фустан открива колку често жените се допирани во јавност без дозвола

Многу жени се соочиле со непристојно допирање во јавност. Но сè досега немаше начин да се докаже колку всушност често се случува ова.