Карираното е повторно во мода: Идеи за совршен стајлинг

Карираното е повторно во мода: Идеи за совршен стајлинг

Оваа сезона карираниот дезен се врати во мода и освои многу дами. Овој принт ќе го направи секој аутфит попривлечен и позабавен. Затоа, на овој тренд тешко ќе му одолеете. Љубителите на модата го пречекаа со воодушевување и подготвени се да го комбинираат во своите секојдневни комбинации. Погледнете неколку предлози како да го носите карираното.

Карираниот мантил ќе ја освежи секоја комбинација и ќе ѝ даде интересна нота. Носете бело од глава до пети и на оваа комбинација додајте ѝ мантил со ваков дезен. За еден момент ќе добиете одличен аутфит.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Style By Nelli (@stylebynelli) on

Фустан на прерамки во комбинација со ролка изгледа одлично.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PARISIAN FASHION (@parisianofficial) on

Карираните фустани и чизми се ненадминлива класика која освојува. Со овој принт одлично се комбинираат високи чизми или бајкерки. Ако на сето тоа додадете и бунда, ќе добиете стајлинг од кој не би се засрамиле ни најдобрите модни критичари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SandroFerroneNapoli (@sandroferronenapoli1) on

Карираниот елек е одличен избор. Оваа блогерка е вистински пример за фантастично вклопување на овој тренд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

Оваа сезона сите полудеа по сакото, па ако е дури и карирано, на вашата комбинација никој нема да може да ѝ најде забелешка. Фармерките и карираното сако се фантастичен избор за поопуштени пригоди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

Погледнете и како да ги комбинирате плетените фустани оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар