06 мај 2020 | Кафе пауза

3 хороскопски знаци што најверојатно ќе се допишуваат со својот поранешен партнер за време на карантинот

Додека сте дома, размислувате за многу работи, па дури и за поранешниот партнер, но размислете двапати пред да му испратите порака.

20 исклучителни квалитети на луѓето што уживаат во осаменоста

Осаменоста носи внатрешен мир, а поединците кои уживаат во тоа го ценат секој момент на разговор со себе и со своите мисли.

Задолжителен за ова лето: Бел фустан на кој нема да му одолеете за време на топлите денови

Секоја девојка треба да го има ова парче облека во својата гардероба. Во овој случај, не е важно каков е вашиот стил.

Фотографии од бебиња облечени како ликовите од серијата „Пријатели“ ќе ги воодушеват сите обожаватели

Сите ги сакаат забавните ликови од серијата „Пријатели“, па една фотографка решила да ги изненади обожавателите со фотосесија на бебиња облечени како главните ликови.

Хималаите се видливи за првпат по 30 години и уште 14 настани што се случуваат многу ретко

Понекогаш природата ви нуди посебни ефекти, па овие појави може да ве натераат да се запрашате дали живеете на друга планета или во заплетот на некоја бајка.

Што ќе раскажуваме кога ќе нè прашаат каква беше 2020 година?

Што ќе им раскажеме на луѓето кога ќе нè прашаат каква беше 2020 година? Какви траги остави оваа пандемија?

Синиот град во Индија за кој веројатно никогаш не сте слушнале

Синиот град во Индија се наоѓа во подножјето на тврдината Мехрангар која има прекрасен поглед кон сините куќи.

Неверојатни книги за љубовта која го менува светот

Сигурни сме дека љубовта е најголемата движечка сила, а овие книги го докажуваат тоа.

Како да му создадете рутина на вашето дете за миење на забите пред легнување?

Создавањето постојани и предвидливи навики на секое дете е од особена важност, бидејќи тие му помагаат полесно да разбере и да научи што го очекува секојдневно.
Датум: 06 мај 2020
, Автор: