форма | Кафе пауза - Part 4

7 парчиња облека кои одговараат на секој облик на тело

Ова се 7 парчиња облека кои му стојат добро секому без разлика на обликот на телото или килограмите.
Датум: 10 ное 2013
, Автор:

Дали навистина секоја снегулка е уникатна?

И покрај тоа што некои научници наоѓаат маана во оваа мисла, повеќето ќе се согласат дека гледано одблизу секоја снегулка има уникатна форма.

Како да изградите свој стил на облекување?

Секогаш е забавно да се следат најновите модни трендови, но модата не е слепо следење на најжешките новитети, туку пронаоѓање на самите себе...
Датум: 11 сеп 2012
, Автор:

Одберете облека според формата на вашето тело

Одберете облека која ќе ги истакне позитивните страни на вашето тело...

Небесен град на иднината во форма на лотосов цвет

Оаза над супер развиен и загаден град каде што секој ќе може да побегне од секојдневната бучава, стресот и нечистотијата...

Основни форми на женското тело

Каква форма има вашето тело, на што да обрнете внимание и како да го одберете вистинското парче облека според вашата форма?
Датум: 21 мар 2012
, Автор:

Огледала со необичен дизајн

Ви треба идеја за освежување на вашиот простор? Можеби сè што треба да направите за да внесете малку креативност се огледала со интересен дизајн.
Датум: 13 мар 2012
, Автор:

Како да го изберете вистинскиот коктел-фустан?

Ако треба да присуствувате на некоја свечена прослава, свадба, опера, театар, дипломска забава, а не знаете што да носите, не грижете се. Пронаоѓањето на вистинскиот фустан е само прашање на одвоено време и малку напор.
Датум: 20 јан 2012
, Автор:

Чудесни небесни покривки

Секој од нас понекогаш ужива да гледа во небото и да ги набљудува облаците, нивните најразлични форми кои полека се губат и се претвораат во нови. Погледнете дел од чудесните и неповторливи облици...
Датум: 16 дек 2011
, Автор:

Колоритна експлозија од мастило и вода

Марк Мосен за серијата „Aqueous Fluoreau“ зема неколку мастила и капнува од нив во сад со вода, кој го осветлува со трепкаво светло и потоа го фотографира набрзина добиениот уметнички резултат.

Егзотични ламби направени од тиква

Сувата тиква е плод кој може да се користи за разни декоративни и практични примени. Чемек е уметник од Полска, кој се занимава со трансформирање на обичните суви тикви во прекрасни егзотични столни и ѕидни ламби.
Датум: 16 јун 2011
, Автор:

Формите на љубовта

Понекогаш ја изразуваме испишувајќи го зборот на разни креативни начини, друг пат одредени сцени од животот ни создаваат асоцијација за љубовта. Во трети случаи, природата не изненадува и ни ја покажува љубовта на својот, природен начин.
Датум: 08 мај 2011
, Автор: