Чудесни небесни покривки

Автор: Весна Јовановска

Секој од нас понекогаш ужива да гледа во небото и да ги набљудува облаците, нивните најразлични форми кои полека се губат и се претвораат во нови. Глетката во нив е особено неверојатна за време на изгрејсонце или зајдисонце. На пример, кога изгрева Сонцето како да ги кине и заруменува. Небото задолжително ни го мами погледот и кога се подготвува невреме, кога скриени ѕиркаме низ прозорецот во светкавите молњи кои ни се чини, извираат од облаците. Погледнете дел од чудесните и неповторливи облици, уловени со објективите на различни фотографи низ светот…

Чудесни небесни покривки

Какви облици гледаме на небото е индивидуално. Понекогаш, тоа зависи од нашето моментално расположение, а се разбира и од возраста. Некои облаци, на фотографите кои ги уловиле, како и на многумина од нас, им личат на меки перничиња, памук, печурки…

Чудесни небесни покривкиЧудесни небесни покривкиЧудесни небесни покривкиЧудесни небесни покривкиЧудесни небесни покривкиЧудесни небесни покривкиЧудесни небесни покривкиЧудесни небесни покривкиЧудесни небесни покривкиЧудесни небесни покривкиЧудесни небесни покривкиЧудесни небесни покривки


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. katerina Reply

    нешто фантастично…………….

  2. spasoja Reply

    od arno poarno…

Остави коментар