Смотани дедо мразовци

Да се биде Дедо Мраз не е лесна работа. Тие имаат задача да однесат илјадници поклони на малите деца, во само една вечер. Цел ден треба да го поминат во трговските центри, фотографирајќи се со еден куп дечиња и што е најтешко од сè, мораат да живеат на Северниот пол. Смотани дедо мразовциОптоварени со сите овие обврски, тие се соочуваат и со неуспеси во нивната работа. Да се надеваме дека оваа Нова година, дедо мразовците ширум светот, ќе имаат помалку проблеми од овие на видеото, бидејќи во спротивно никој нема да добие подароци. 🙂

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар