10 декември 2012 | Кафе пауза

Луди билјард трикови

Во светот постојат навистина импресивни мајстори на оваа игра. Но, овој млад господин е фантастичен на свој начин. Нема да ви се верува што сè може да направи.

Патишта опкружени со живописни пејзажи

Навистина е убаво кога ќе тргнете кон некоја живописна дестинација која едвај чекате да ја видите, но уште поубаво е ако можете и попатно да уживате во убави пејзажи.

Перфекционизам и одолговлекување – комбинација која гарантира неуспех

Поради стравот дека нешто нема да излезе перфектно, чувствуваме дека ни треба повеќе време за да се подготвиме пред да дејствуваме.
Датум: 10 дек 2012
, Автор:

Чудни автомобили направени во Кина

Во обидот брзо да се доближат до европските и јапонските ривали, Кинезите се обидуваат најмногу со имитирање, но имаат и некои вакви иновативни, но истовремено и чудни решенија.

Факти за кофеинот кои треба да ги знаете

Кофеинот за првпат бил изолиран во 1820 година, а денес се смета за „скриена дрога“ која може да се најде во многу популарни пијалаци и лекови.
Датум: 10 дек 2012

Дали навистина секоја снегулка е уникатна?

И покрај тоа што некои научници наоѓаат маана во оваа мисла, повеќето ќе се согласат дека гледано одблизу секоја снегулка има уникатна форма.

Колку високо може да скокне мачка?

Постојат многу видови домашни мачки, а секоја е специфична на свој начин. Ова се неколку опши фати за овие слатки миленичиња.