форма | Кафе пауза - Part 3

Како да ги обликувате веѓите според обликот на лицето?

Секое лице се карактеризира со специфични и единствени црти на база на кои се врши обликувањето на веѓите. Потребно е да ги земете предвид обликот и големината на лицето, положбата на очите и носот, како и јаболчниците.

6 работи што ќе ви се случат кога ќе бидете во подобра форма

Сега сте на точката А: моментот кога вежбате со цел да бидете во подобра форма. Некогаш сте мотивирани да вежбате, некогаш не, но чувствувате обврска да вежбате секој ден. Но, животот ќе изгледа поинаку кога ќе стигнете на точката Б.

Дали големината на пенисот и бројот на сексуални односи влијае на големината на вагината?

Многу жени се прашуваат за ова, но само мал број од нив се подготвени да го постават ова прашање на стручњак.
Датум: 07 сеп 2014
, Автор:

Како да изберете слатка зрела лубеница?

Не дозволувајте да ве излажат продавачите, пред ги извадите парите од паричникот, обрнете внимание на квалитетот на бостанот.
Датум: 11 авг 2014
, Автор:

Направете сами: слатки перници со мотиви на був

Еве како сами да изработите кул перничиња со мотиви на був за да го разиграте домот.
Датум: 24 мај 2014
, Автор:

Одберете го идеалното здолниште според вашата фигура

Правилно одбраниот материјал, должината и кројот можат многу да придонесат за визуелно издолжување на нозете и намалување на оние несакани килограми.
Датум: 03 мај 2014
, Автор:

Што кажува градбата на вашето тело за вашиот сексуален живот?

Понекогаш вашиот сексуален живот комплетно зависи од моменталниот партнер, колку ви е добар сексот и претходното искуство. Но, науката не се согласува со ова.
Датум: 25 апр 2014
, Автор:

50 пролетни фустани за сечиј вкус

Ова се 50-те најпопуларни фустани за оваа пролет, по нешто за сечиј вкус и за секоја градба на тело.
Датум: 22 апр 2014
, Автор:

15 смешни овошки и зеленчуци кои мислат дека се луѓе

Можеби би рекле дека морков си е морков, но во овој случај се работи за суперморков. И тој не е единствен суперхерој од својот вид.
Датум: 06 мар 2014
, Автор:

3 магични комбинации кои одговараат на секоја форма на тело

Овие комбинации ќе ви помогнат да ги истакнете предностите без разлика на формата на вашето тело.
Датум: 27 јан 2014
, Автор:

Предности и недостатоци на телевизорите со закривен екран

Некои се воодушевуваат на оваа иновација, но други се скептични, па еве неколку информации околу нивните добри и лоши страни...
Датум: 13 јан 2014
, Автор:

Одберете ги совршените диоптриски очила според формата на вашето лице

Харви Москот, 4-от сопственик на познатиот бренд „MOSCOT“ ги предложува наредниве 4 совети кои треба да ги имате на ум нареден пат кога ќе бирате нови рамки за очила.