Егзотични ламби направени од тиква

Егзотични ламби направени од тиква

Сувата тиква е плод кој може да се користи за разни декоративни и практични примени. Чемек е уметник од Полска, кој се занимава со трансформирање на обичните суви тикви во прекрасни егзотични столни и ѕидни ламби.Егзотични ламби направени од тикваЕгзотични ламби направени од тикваСо оглед на тоа дека самото овошје ја одредува формата, секоја ламба е уникатна. Ламбите на Чемек се рачно изработени, кои во процесот по сушењето се продупчуваат, декорираат и врамуваат.Егзотични ламби направени од тикваЕгзотични ламби направени од тикваТој ги прави ламбите за луѓе кои сакаат и ценат оригинални, извонредни нешта, висок квалитет и детали. Чемек ги произведува ламбите под името Calibarte и потстетува дека неговите рачни творби може да бидат испорачани насекаде во светот.Егзотични ламби направени од тикваЕгзотични ламби направени од тикваУникатните ламби изгледаат неверојатно, но уште повоодушевувачки е егзотичниот ефект кој тие го создаваат во просторот.Егзотични ламби направени од тикваЕгзотични ламби направени од тикваЕгзотични ламби направени од тикваЕгзотични ламби направени од тикваЕгзотични ламби направени од тикваЕгзотични ламби направени од тикваЕгзотични ламби направени од тикваЕгзотични ламби направени од тикваЕгзотични ламби направени од тикваЕгзотични ламби направени од тикваЕгзотични ламби направени од тикваЕгзотични ламби направени од тикваЕгзотични ламби направени од тикваЕгзотични ламби направени од тикваАко и самите сакате да се испробате во креативниот процес на правење ламби, ова лето е одличен период да се обидете да создадете волшебен лустер од тетрапак кутии.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. lile Reply

    volsebno,sakam barem edna…

Остави коментар